Kategorie sklepu:

Ochronna odzież BHP

Odzież BHP

Odzież BHP Ważnym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych warunków do pracy. Regułę tę określa kodeks pracy, głoszący, że ochronna odzież BHP obowiązuje w przypadku, gdy prywatna odzież pracownika może ulec zniszczeniu lub zabrudzeniu oraz w sytuacji istnienia wymagań technologicznych, sanitarnych lub bezpieczeństwa i higieny pracy. Odzież BHP ma za zadanie chronić pracownika oraz jego odzież przed niebezpiecznymi czynnikami, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Powinna też ochraniać przed nieprzyjaznymi warunkami klimatycznymi, na przykład zimową porą. Główną funkcją odzieży BHP jest więc ochrona i zabezpieczenie pracownika.

Dobrej jakości odzież BHP

W Hafty Oława posiadamy odzież BHP najwyższej jakości. Kombinezony, bluzy, spodnie, bezrękawniki oraz wszystkie praktyczne ubrania ochronne uszyte są ze specjalnych, odpornych i wytrzymałych materiałów. Mimo dodatkowych warstw oraz grubych tkanin nasza odzież BHP zapewnia wygodę pracy i nie ogranicza ruchów pracownika. Jest to wysokiej jakości odzież ochronna, która dodatkowo wyposażona jest w poręczne kieszenie oraz szlufki, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Odzież BHP Hafty Oława jest także odporna na wilgoć i przemakanie, dlatego sprawdzi się do wykonywania prac w niemal każdych warunkach atmosferycznych. W swojej ofercie posiadamy również odzież BHP Marcinkowice o dobrej widoczności, która jest konieczna w pracy niektórych służb oraz na stanowiskach wymagających dokładnej widoczności pracownika, przykładowo na drodze.

Jak dobrać odzież BHP do wykonywanej pracy?

W zależności od wykonywanego zawodu i branży, w której pracujemy, należy właściwie dobrać odpowiednią odzież BHP. Do wyboru mamy ubrania robocze wykonane z różnych materiałów, z dodatkowymi zabezpieczeniami, z powłokami przeciwdeszczowymi. Jeśli przebywamy w zmiennych temperaturach i warunkach atmosferycznych, warto wybrać odzież BHP z otworami wentylacyjnymi lub podklejonymi szwami, które zapewnią szczelność. Mamy także w ofercie różne konfiguracje kieszeni oraz ich pojemność. Odzież BHP powinna być dopasowana do warunków i typu pracy oraz naszych własnych potrzeb.